Navigacija
Matica hrvatska
Izdavaštvo
Zbivanja
EU Projekt
Kazalište

22. susret lutkarskih kazališta Hrvatske u Osijeku
Animacija lutke i scene opet u prvom planu? Pustolovine Toma Sawyera Gradskoga kazališta lutaka Rijeka – najbolja predstava Susreta (piše Marija Grgičević)

Hrvatska plesna platforma na Tjednu suvremenoga plesa
Igor Ružić

Tena Štivičić, SEDAM DANA U ZAGREBU; Branko Dimitrijević, KAO DA
Predstave su tematski omeđene putovanjem, tranzicijom, što je vjerojatno i autorima tekstovnih predložaka i redateljima koji su ih radili bilo opterećenje (piše L. Zozoli)

dani satire: Joe Orton, Pornoskop ili što je vidio sobar, RED. mATEJA kOLEŽNIK, sng maribor
Mateja Koležnik zasigurno nije pronašla pravi ključ za čitanje tog teksta u današnje vrijeme. Zato je njezina predstava dosadna i ne ostavlja nikakva traga (piše Katarina Kolega)
36. DANI HVARSKOGA KAZALIŠTA, Hvar, svibnja 2009.
Ponudivši dijakronijski presjek kroz povijest hrvatske književnosti i kazališta, ovogodišnji je skup pokazao na koji se način iz vizure putovanja, lutanja i bijega mogu sagledati pojedini književni tekstovi, autorski opusi ili pak cjelokupna književnopovijesna razdoblja (piše Kristina Grgić)
399 - 18. lipnja 2009. | Arhiva