Matica hrvatska, Odjel za glazbu Matice hrvatske
10.00 – 10.30 | Otvaranje skupa Pozdravne riječi |
10.30 – 11.00 | Nikša Gligo (Zagreb), Suvremena hrvatska glazba – pokušaj estetičkoga određenja |
11.00 – 11.30 | Ivan Čavlović (Sarajevo, BIH), Hrvatski skladatelji u dijaspori kao historiografski problem: korpus hrvatskih skladatelja u bosanskohercegovačkoj glazbenoj kulturi 20. stoljeća |
11.30 – 12.00 | Stanka |
12.00 – 12.30 | Mirjana Babić–Siriščević (Split), Elementi kontinuiteta u djelima splitskih skladatelja Silvija Bombardellija, Rubena Radice, Frane Paraća i Olje Jelaska |
12.30 – 13.00 | Ivan Ćurković (Zagreb), Sučeljavanje hrvatskog opernog stvaralaštva s ideologijom nacionalnoga smjera |
13.00 – 15.00 | Stanka |
15.00 – 15.30 | Eva Sedak (Zagreb), Moderna, modernizam i modernistički klasicizam u hrvatskoj glazbi 20. stoljeća |
15.30 – 16.00 | Erika Krpan (Zagreb), Hrvatska izvedbena glazbena praksa u 20. stoljeću – ishodišta, smjerovi, ideje |
16.00 – 16.30 | Ivana Tomić–Ferić (Split), Glazbeni život Splita u 20. stoljeću u svjetlu institucionalno organizirane djelatnosti |
16.30 – 17.00 | Dada Ruža (Varaždin), Kontinuitet glazbenog života Varaždina kroz mijene glazbenih institucija 20. stoljeća |
17.00 – 17.15 | Stanka |
17.15 – 17.45 | Nataša Maričić (Varaždin), Varaždinski skladatelji s kraja 20. stoljeća |
17.45 – 18.15 | Davor Hrvoj (Zagreb), Jazz u Hrvatskoj – skica za povijest |
18.15 – 18.45 | Miro Križić (Zagreb), Zagrebački jazz kvartet: uloga i značaj |
18.45 – 19.00 | Saša Nestorović (Zagreb), Nastojanja i iskustva u edukaciji mladih hrvatskih jazz–glazbenika |
10.00 – 10.30 | Grozdana Marošević (Zagreb), Tradicijska glazba u Hrvatskoj – diskursi i prakse |
10.30 – 11.00 | Jakša Primorac (Zagreb), Pučko crkveno pjevanje u 20. stoljeću |
11.00 – 11.30 | Joško Ćaleta (Zagreb), Od ojkanja do gange – procesi u tradicijskom glazbovanju dalmatinskog zaleđa 20. stoljeća |
11.30 – 12.00 | Stanka |
12.00 – 12.30 | Ruža Bonifačić (Zagreb), Takozvana istarska ljestvica: dugotrajni izazov hrvatskoj etnomuzikologiji |
12.30 – 13.00 | Dario Marušić (Pula), Istarski glazbeni mikrokozmos |
13.00 – 15.00 | Stanka |
15.00 – 15.30 | Naila Ceribašić (Zagreb), Festivalizacija tradicijske glazbe |
15.30 – 16.00 | Nikola Buble (Split/Trogir), Dalmatinsko klapsko pjevanje |
16.00 – 16.30 | Vedrana Milin–Ćurin (Split), Žensko klapsko pjevanje |
16.30 – 17.00 | Richard March (SAD), Tamburaštvo u 20. stoljeću: glazba i simbolika |
17.00 – 17.15 | Stanka |
17.15 – 17.45 | Miroslava Hadžihusejnović–Valašek (Zagreb), Slavonska starogradska pjesma |
17.45 – 18.15 | Kristina Lučić (Zagreb), Hrvatska popularna glazba u prvoj polovici 20. stoljeća |
10.00 – 10.30 | Ladislav Račić (Zagreb), Električna gitara u Hrvatskoj |
10.30 – 11.00 | Irena Miholić (Zagreb), Etnoglazbe |
11.00 – 11.30 | Jana Bosanac (Zagreb), Lokalni popularnoglazbeni izričaji potkraj 20. stoljeća |
11.30 – 12.00 | Stanka |
12.00 – 12.30 | Mojca Piškor (Zagreb), Loše glazbe |
12.30 – 13.00 | Nada Bezić (Zagreb), Što je 20. stoljeće donijelo Zagrebu – grad kao glazbeni organizam |
13.00 – 15.00 | Stanka |
15.00 – 15.30 | Tatjana Čunko (Zagreb), Hrvatska umjetnička glazba 20. stoljeća i Hrvatski radio nakon 1946. |
15.30 – 16.00 | Lovorka Ruck (Rijeka), U potrazi za hrvatskim skladateljskim ostavštinama 20. stoljeća |
16.00 – 16.30 | Stanka |
16.30 – 17.00 | Marina Stanić–Palašti (Zagreb), Odabrani zagrebački nakladnici prije 1945. godine |
17.00 – 17.15 | Marijana Pintar (Zagreb), Skrivene osobe hrvatske glazbe 20. stoljeća |
17.15 – 17.45 | Andrija Tomašek (Zagreb), Glazbeni amaterizam – čimbenik glazbene kulture Hrvatske u 20. stoljeću |
17.45 – 18.15 | Zaključna rasprava |
❌
◀
▶