Matica hrvatska, Odjel za politologiju Matice hrvatske, Odjel za povijest umjetnosti arheologiju etnologiju i arhitekturu
09.30–10.00 | Otvaranje skupa Pozdravne riječi |
10.00–10.30 | Velimir Neidhardt, Evropski kontekst hrvatske arhitekture 20. stoljeća |
10.30–11.00 | Krešimir Galović, Klub hrvatskih arhitekta 1905–1914. |
11.00–11.30 | Stanka |
11.30–12.00 | Tomislav Premerl, Avangarda u hrvatskoj arhitekturi |
12.00–12.30 | Sanja Filep, Lokalno u globalnom – moderna arhitektura između dva svjetska rata u Hrvatskoj |
12.30–13.00 | Radovan Delalle, Planiranje i gradnja Zagreba tijekom 20. stoljeća: važniji utjecaji, alternativa i avangarda |
13.00–14.30 | Stanka |
14.30–15.00 | Vesna Mikić, Modernitet hrvatske arhitekture u djelima Antuna Ulricha |
15.00–15.30 | Silvija Limani i Vanja Žanko, Poznate kuće nepoznatih autora – atribucija i problem arhitekta kao investitora |
15.30–16.00 | Darja Radović Mahečić, Teme, teze i autori zastupljeni na stranicama hrvatskih stručnih časopisa u 20. stoljeću |
16.00–16.30 | Stanka |
16.30–17.00 | Daina Glavočić, Riječki međuratni opus ing. Bruna Anghebena |
17.00–17.30 | Darovan Tušek, Splitske teme |
09.30–10.00 | Grgur Marko Ivanković, Grad Osijek između velikih vizija i otužne zbilje |
10.00–10.30 | Boris Morsan, Karlovac – zaštita od razaranja građenjem |
10.30–11.00 | Antonio Rubbi, Sintetički pregled razvoja arhitekture u Istri – od neosecesije do postmodernizma |
11.00–11.30 | Stanka |
11.30–12.00 | Krešimir Galović, Hrvatska arhitektura 1941–1945. |
12.00–12.30 | Tomislav Premerl, Sakralna arhitektura |
12.30–13.00 | Ljiljana Šepić, Industrijska arhitektura 20. stoljeća u Hrvatskoj u kontekstu industrijskog nasljeđa 20. stoljeća u svijetu |
13.00–15.00 | Stanka |
15.00–15.30 | Iva Körbler, Hotelska turistička baština |
15.30–16.00 | Zdravko Živković, Tradicijsko graditeljstvo i izgradnja ruralnoga prostora tijekom 20. stoljeća |
16.00–16.30 | Manda Horvat, Tradicijska graditeljska baština, zaštita, obnova i ruralni turizam |
16.30–17.00 | Stanka |
17.00–17.30 | Radovan Miščević, Novi realiteti 21. stoljeća – uspon, znanja, vizije i kreativne ideje grade budućnost |
17.30–18.00 | Ljubomir Miščević, Energetski učinkovita, održiva i inteligentna arhitektura u Hrvatskoj na prijelazu stoljeća |
09.30–10.00 | Zlatko Jurić, Prijedlog programa za obrazovanje za zaštitu spomenika na Filozofskom fakultetu u Zagrebu – autori: † Ivo Maroević, Zlatko Jurić, Frano Dulibić |
10.00–10.30 | Boris Ljubičić, Hrvatski vizualni kod |
10.30–11.00 | Feđa Vukić, Hibridni identiteti i tradicija zaborava |
11.00–11.30 | Stanka |
11.30–12.00 | Andrija Mutnjaković, Biourbanizam |
12.00–12.30 | Ivan Mucko, Pregled urbanističkog planiranja u Zagrebu 1990–2007. |
12.30–13.00 | Vinko Penezić i Krešimir Rogina, Arhitektura na prijelazu iz mehaničke u digitalnu eru |
❌
◀
▶