Vijenac 328

Likovnost

LIKOVNI GLOBUS

Izložba Novih tendencija

Likovni globus

Izložbe


Izložba Novih tendencija


slika


Ingolstadt U Museum für Konkrete Kunst u Ingolstadtu otvorena je izložba Die Neuen Tendenzen. Suradnički je to projekt sa zagrebačkim Muzejom suvremene umjetnosti, a okupljeni su radovi više od stotinu međunarodnih umjetnika. Tridesetak djela retrospektivne izložbe stiglo je u Ingolstadt iz fundusa MSU-a, a među njima su radovi umjetnika kao što su Bakić, Biasi, Bonačić, Knifer, Kristl, Massironi, Picelj, Richter, Soto i drugi. Jedna od ključnih umjetničkih struja šezdesetih godina prošlog stoljeća izložbom se kritički prevrednuje. Izložba Novih tendencija otvorena je do 7. siječnja iduće godine.


Izložba Nevenke Arbanas


slika


Zagreb Do 20. studenog u izložbenom prostoru Porezne uprave u Novom Zagrebu možete pogledati izložbu slika i grafika Nevenke Arbanas. U predgovoru izložbi Enes Quien piše da je Nevenka Arbanas jedna od najvrsnijih grafičarki hrvatske suvremene umjetničke scene te da je ostavila i ostavlja duboke tragove profesionalne predanosti kao nastavnica, predajući grafičke tehnike ŠPUD-u na zagrebačkoj ALU. Njezina je grafička umjetnost u vrhu ne samo hrvatske nego i svjetske umjetnosti. S njezinim se radovima možete upoznati i na http://arbanas.netfirms.com.


Promjenjiva amnezija


slika


Utrecht Izložba Promjenjiva amnezija – suvremena umjetnost iz Hrvatske otvorena je 7. rujna u Hrvatskom paviljonu Kulturnoga centra Babel u Utrechtu. U sklopu izložbe Eastern Neighbours u novom kulturnom centru predstavljeni su radovi skupine hrvatskih umjetnika: Gorana Trbuljaka, Dalibora Martinisa, Andreje Kulunčić, Magdalene Pederin, Ivana Marušića Klifa, Slavena Tolja i Darka Fritza, koji je ujedno kustos izložbe. Organizator je izložbe Stichting Cultural Aid, a izložba je otvorena do 29. listopada.

Rodin u Londonu

London Velika retrospektivna izložba Augusta Rodina otvorena je u Royal Academy of Arts u Londonu. Izložba otkriva izvore Rodinova nadahnuća, od studija modela do ljubavi prema antici. Uz to, izložba istražuje njegovu vezu s Britanijom. Otvorena do 1. siječnja dogodine, izložba je posložena kao putovanje koje nam otkriva Rodinove početke, umjetnički uspon, kontakte s drugim umjetnicima i ljudima, a sastoji se od otprilike tri stotine radova, od velikih kompozicija poput Mislioca pa do malih glinenih studija i crteža. Više informacija na www.royalacademy.org.uk.


Guggenheim u Bonnu


slika


Bonn Već od srpnja na gotovo šest tisuća četvornih metara u Kunst- und Ausstellungshalle der Bundesrepublik Deutschland u Bonnu postavljen je izbor od dvjestotinjak modernih i suvremenih djela u posjedu Fundacije Guggenheim. Do 7. siječnja možete pogledati radove umjetnika kao što su Kandinsky, Klee, Delaunay, Brancusi, Mondrian i Picasso, ali i djela apstraktnog ekspresionizma, pop-arta, minimal-arta. Najveća je to i najambicioznija prezentacija Guggenheimove zbirke izvan vlastitih prostora. Više informacija potražite na www.kah-bonn.de.


Guinin Solaris


slika


Zagreb U zagrebačkoj Galeriji Forum, u Teslinoj ulici, otvorena je izložba Borisa Guine. Predstavljen je ciklus slika Solaris, nastao gotovo u jednom dahu, koji još snažnijom sugestivnošću likovnih slojeva poentira već isticane osobine Guinina slikarstva, u kojemu se očituje izravniji i intenzivniji unos asocijativnog i simboličkog. Izložba Guinina Solarisa, ciklusa koji je nastao ove godine, otvorena je do 18. listopada, a vi se o njoj još možete informirati na www.kic.hr/galerija_forum.asp.


Najava


Buntak u Fanaticu


slika


Ciklus likovno-klupskih događanja aArt Tuesday u plesnom klubu Fanatic u Zagrebu započinje site specific izložbom Flash Dance zagrebačkog umjetnika Tomislava Buntaka 17. listopada 2006. u 22 sata. U klupskoj atmosferi autor će izložiti svoje najnovije ambijentalno osmišljene radove s temom plesa. Takvim klupskim audio-vizualnim izložbama Fanatic utorkom — tri puta mjesečno — otvara vrata ponajviše mladim umjetnicima raznovrsna izraza, ali i već afirmiranim autorima u zajedničkom predstavljanju popularne kulture.


Marko Kružić

Vijenac 328

328 - 12. listopada 2006. | Arhiva

Klikni za povratak