Međunarodni festival suvremene glazbe, 19-29. travnja 2001.
Četvrtak, 19/4
13.00 Zvonik Crkve sv. Marka
Dalibor Martinis
Emisija vijesti — Performance (iz binarne serije)* Izravni prijenos performancea na Internet-adresi: http://www.hinet.hr/.
17.00 Muzej Mimara
China Found Music Workshop (Tajvan)
Radionica: Tradicijska glazba Kine i Tajvana
18.30 Muzej Mimara
China Found Music Workshop (Tajvan)
Program: Wang Ming, Lee Chih-Chun, Lin Fang-Yi*, Pan Hwang-Long, Hsu Ya-Min, Christian Utz
20.00 Dramsko kazalište Gavella
Tamara Obrovac i Transhistria Ensemble
22.00 Tvornica
Metal Guru (L. A. E.)
Performance HERO in XXI — Začeće/Conception*
Petak, 20/4
19.30 Hrvatsko narodno kazalište
Svečano otvorenje
Tan Dun: Marko Polo, opera u operi na libreto Paula Griffithsa
Igor Kuljerić, dirigent
Krešimir Dolenčić, redatelj
Ansambl Opere HNK, Zagreb
Subota, 21/4
18.30 Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog — Foyer
Miela Reina — Izložba (Italija)
19.30 Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
Thomas Ad#s: Powder her Face, op. 14, komorna opera u dva čina i osam slika za četiri pjevača i petnaest svirača na tekst Philipa Henshera
Huw Rhys James, dirigent
Pamela Hunter, redateljica
Nimrod Opera, Zürich (Švicarska)
Musikwerkstatt Ensemble, Beč (Austrija)
22.00 Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog — Mala dvorana
Claude Delangle, saksofoni (Francuska)
Zagrebački kvartet saksofona
Ivana Bilić, udaraljke
Program: Japanski saksofon — Fuminori Tanada, Joji Yuasa, Masakazu Natsuda, Karen Tanaka, Jummeď Suzuki*
23.30 KSET
To Rococo Rot (Njemačka)
Nedjelja, 22/4
11.00 Hrvatski glazbeni zavod
Puhački ansambl Muzičke akademije u Zagrebu
Dragan Sremec, dirigent
Program: Misha Mengelberg, Stefano Salvatori*, Ivan Josip Skender*
17.00 Muzej Mimara
Arvid Engegard, hardangerške gusle (Norveška)
Kvartet Rucner
Program: Ole Henrik Moe, Johan Kvandal, Steve Reich, Berislav Šipuš*
21.00 Hrvatsko narodno kazalište
Frano Parać: Judita, opera u dva čina, prema Juditi Marka Marulića libreto sastavio Frano Parać u suradnji s Tonkom Maroevićem
Hari Zlodre, dirigent
Petar Selem, redatelj
Ansambl HNK, Split
Ponedjeljak, 23/4
17.00 Muzej Mimara
Branko Mihanović, oboa
Igor Lešnik, udaraljke
Zagrebački gitarski trio
Program: Marko Ruždjak*, Murray Houllif, Lou Harrison, Ney Rosauro*, Oliviero Lacagnina*
19.30 Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
Danijel Detoni, glasovir
Sanja Drakulić, glasovir
Paul MacAlindin, dirigent (Velika Britanija)
Simfonijski orkestar Hrvatske radiotelevizije
Program: Sanja Drakulić*, Dubravko Detoni, Thomas Ad#s, Peter Maxwell Davies
22.00 Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog — Mala dvorana
Udaraljkaški ansambl Amadinda (Mađarska)
Program: Aurél Holló — Zoltán Váczi, Maurice Ravel — Aurél Holló, Thierry de Mey, Zoltán Váczi, tradicijska glazba Zimbabvea i Tahitija
Utorak, 24/4
17.00 Muzej Mimara
Ciklus Riječ i glazba: San*
Dario Golčić, oboa, engleski rog, oboa d'amore
Berislav Šipuš, dirigent
Ansambl Cantus
Program: Marko Ciciliani*, Milko Kelemen*
Skladba Tajna* Dubravka Detonija bit će emitirana putem instalacija uoči svakoga od termina iz ciklusa Riječ i glazba. Instalacije će biti postavljene u različitim prostorima Muzeja Mimara.
19.30 Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
Ensemble Modern (Njemačka)
Program: Jörg Birkenkötter, Rebecca Saunders, Johannes Maria Staud, Hanspeter Kyburz, György Ligeti, Antun Tomislav Šaban*
22.00 SKUC
skips 2*
Elvira Happ, autor predstave
Tamara Curić i Larisa Lipovac, koreografija
Elvira Happ, udaraljke Gustavo Aguilar, udaraljke
Matija Dedić, klavijature
Tamara Curić i Larisa Lipovac, plesni pokret
Srijeda, 25/4
17.00 Muzej Mimara
Ciklus Riječ i glazba: Vjera
Tamara Felbinger, sopran
Saša Britvić, dirigent
Ansambl Cantus
Program: Miro Dobrowolny*, Evgenij Galperine*
19.30 Dramsko kazalište Gavella
Sylvano Bussotti: L'Infinito* preceduto da Questo Fauno
Giorgio Bernasconi, dirigent
Rocco Quaglia, redatelj
Icarus Ensemble (Italija)
22.30 Tvornica
Nils Petter Molvćr »Khmer« (Norveška)
Nils Petter Molvćr, truba
Audun Erlien, bas gitara
Rune Arnesen, bubnjevi
Paal Nyhus, DJ
Raymond Pellicer, posebni efekti
Tord Knudsen, svjetlo
Eivind Aarseth, gitara
Kaare Lystad, zvuk
Četvrtak, 26/4
17.00 Muzej Mimara
Ciklus Riječ i glazba: Istina
Tamara Felbinger, sopran
Mladen Tarbuk, dirigent
Ansambl Cantus
Program: Olja Jelaska*, Aljoša Solovera*, Mladen Tarbuk*
19.30 Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
Branko Mihanović, oboa
Slovenska filharmonija
Marko Letonja, dirigent (Slovenija)
Program: Stanko Horvat, John Corigliano, Linda Bouchard, Uroš Rojko
22.00 Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog — Mala dvorana
Amnésie internationale — 1945-1989 Mémoires
djelo sjećanja u pet dijelova za veliki zaslon, fotografije, glasovir, kontrabas, saksofon, klarinet... prema ideji Léona Franciolija
Les nouveaux monstres (Švicarska)
Léon Francioli, kontrabas, glasovir, kompozicija, realizator
Daniel Bourquin, saksofon, klarinet, asistent realizacije
Petak, 27/4
17.00 Muzej Mimara
Ciklus Riječ i glazba: Ljubav
Dimitrios Polisoidis, violina (Grčka)
Edo Mičić, dirigent Ansambl Cantus
Program: Klaus Lang*, Nader Mashayekhi*
19.30 Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
Krunoslav Babić, tuba
Zbor Hrvatske radiotelevizije (zborovođa Tonči Bilić)
Zbor studenata pjevačkog odsjeka Muzičke akademije u Zagrebu (zborovođa Miroslav Salopek)
Zagrebačka filharmonija
Chikara Iwamura, dirigent (Japan)
Program: Chaya Czernowin, Vjekoslav Nježić*, Ivo Josipović*, Tokuhide Niimi, Ruben Radica
22.00 Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog — Mala dvorana
Trilok Gurtu, udaraljke (Indija)
Subota, 28/4
11.00 Dvorana Hrvatskog društva skladatelja
Majstorski tečaj: Dimitrios Polisoidis, viola (Grčka)
17.00 Muzej Mimara
Musica Nova Consort (Izrael)
Program: Mordecai Seter, Ilja Dimov, Ron Weidberg, Benjamin Jusupov, Shulamit Ran
19.30 Zagrebačko kazalište mladih
Gilles Jobin (Švicarska — Velika Britanija)
The Moebius Strip+
Gilles Jobin, koreografija
Plesači: Christine Bombal, Gilles Jobin, Jean-Pierre Bonomo, Lola Rubio, Vinciane Gombrowicz
Franz Treichler, glazba
22.00 Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
The Michael Nyman Band (Velika Britanija)
Michael Nyman: The Piano, The Draughtsman's Contract, Drowning by Numbers, Memorial, The Commissar Vanishes
Nedjelja, 29/4
13.00 Bazilika Srca Isusova
Ljerka Očić, orgulje
Program: Samo Vremšak, Krešimir Seletković*, Sabin Levi, Hans-Peter Dott*, Ljerka Očić
17.00 Muzej Mimara
Lidija Horvat-Dunjko, sopran
Tomislav Žužak, saksofon
Zlatko Tanodi, zvuka režija
Program: Koncert elektroničke glazbe — Agostino Di Scipio, Igor Karača*, Michael Edwards, Mladen Miličević*, Zlatko Tanodi*
19.30 Hrvatsko narodno kazalište
Péter Eötvös: Tri sestre, opera u tri čina na libreto Clausa H. Henneberga i Pétera Eötvösa po motivima drame Antona Pavloviča Čehova
Gergely Vajda i László Tihanyi, dirigenti
István Szabó, redatelj
Orkestar Mađarske državne opere i Komorni orkestar UMZE
* praizvedba
+ pretpremijera
Kontakt adrese:
Hrvatsko društvo skladatelja
Berislavićeva 9
tel. +385 1 48 72 370
faks +385 1 48 72 372
http://www.hds.hr
Cantus d. o. o.
tel. +385 1 49 22 362
faks +385 1 49 23 433
Pripremio Borko Špoljarić
Klikni za povratak